Kütahya 2 Şubesi

İşimiz eğitim, gücümüz eğitim

Eğitim-Bir-Sen Kütahya 2 No'lu Şube Başkanı Rafet Keleş, bir eğitim sendikası olarak, iyi eğitim, eğitimli sendikalı, güçlü memur ve adil bir dünya için kuruluyorlarını, eğitim verilerini öğrenme bekleniyor, Vizyon belgesinde açıkladığımız işimize, içimize ve dışımıza götüreceğimiz bir sonraki mesafe katederek yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Daha gelişmiş bir sendikacılığın yönetimi, sendikal bilincin artması için teşkilat eğitimlerimiz. Daha önce şube başkanları, şube başkan yardımcıları, ilçe temsilcilerimizle devam ettiğimiz eğitim programlarımızda hizmet sendikacılığımızı alanda daha diri tutacaktır. Bu ihracatda, 2019 bizim için eğitim yılı olacak. İşimizde eğitim, gücümüz eğitim ”dedi.

 

2019, tüm işyeri temsilcilerinin eğitimi

 

Kızılcahamam'da yapılan “Sendika Formatörlüğü 2. Eğitim Programı'na Kütahya 2 No'lu Şube Başkanı Rafet Keleş, Şube Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Ulaş Atasoy ve Şube Başkan Yardımcısı Alper Yılmaz katıldı. Kütahya Şube Başkanı Rafet Keleş, 373 sendika eğitim formatörünün bulunduğu, değerlendirildide bulunan, değerlendirenlerde bulundu, eğitimcilerden birini seçtikten önce planlanıyor, “geride kalan 1,5 yıllık 30 bin 539 işyeri temsilcisi ile eğitim kurucusu sendikamız için 2019, dünyayı tamamlayanlar . İyi eğitim, eğitimli sendikalı, güçlü memur, güçlü Türkiye ve adil bir dünya için olacakemiz sürecektir ”şeklinde konuştu.

 

Örgütlü gücümüzle kazandık, kazandırdık

 

Keleş, “Başörtüsü yaslanması, katsayı engelinin, yakın zamanda yıllık temel eğitim dayatının kaldırılması gibi yerlerde antidemokratik merkezde son çocuğu, eğitim kurumlarımızın fiziki şartlarından müfredata kadar uzun süredir devam eden eğitim-Bir-Sen'in emeği, imkası . Bunun yanı sıra, elde ettiğimiz onlarca kazanım, örgütlüdüremizin eseridir. Tarihî kazanımlarla taçlandırarak bağlantığımız bugünkü nokta, inanç, duygu ve gönül birliğiyle, birlikte yürüttüğümüz üyelerimizden yaklaşıyorsanız sonuçunuz ama haklarınız, ter akıtarak, birbirimize tutunarak geldiğimiz bu noktayı gözden geçirerek zamanla, görmüyoruz. Bizim davamız her türlü gündelik hesap ve çekişmenin ötesinde, darı ve medeniyet davasıdır.

 

Hedeflerimizde önemli mesafeler katettik

 

“İçimizde yolculuk hedefimizin gereği olarak teşkilat eğitimine önem veriyoruz. Diyen Keleş, sözlerini şöyle devam ediyor: “Dışımıza yolculuk hedefimizde de çok önemli bir mesafeyi katetmiş oradatayız. Hem medeniyet coğrafyamıza hasretimizi bitirmek hem de dünyanın farklı bölgelerinde bulunduğumuz mesajımızı götürmek için yola revan olduk. 5 kıtadan 37 ülkeye, 45 bölgesel ve iki bölgesel eğitim örgütüne ziyarette bulunduk. 5 kıtadan 77 ülkeden, 94 sendika ve 4 bölgesel eğitim örgütünü Türkiye'de ağırladık. TODAİE 45 ülkeden 49 genç sendikacıya sendikacılık eğitimi verdik. Bu vesileyle söz konusu şehirle gönül köprüleri kurduk. 56 ülkeden 78 sendika ve bir bölgesel örgüt ile iş birliği protokolü imzaladık. 31 Ağustos-1 Eylül 2018 tarihinde arasında 'Küreselleşme, Eğitim ve Sendikalar 'uluslararası sempozyumuyla 77 ülkeden 89 sendika ve 4 uluslararası örgütten 175 yöneticiyi bir araya getirdik. Müktesebatımızı dünya sendikal hareketleriyle buluşturarak, birikimimizi, yapabilirizan ufkumuzla bilinç, eylem ve söyleme yapılerek, yeni bir dünyayı kurmanın çabası içerisindeyiz. Bu öyle kolay başarılacak, herkesin yapabileceği bir iş bilmiyoruz. ”

 

Çalışmalarımız sözü çıkarırken noktasında takdirle karşılanıyor

 

Keleş'te “İşimize yolculuk” hedefi yaklaşıyor, açık olanların raporları, tedavi edildiklerinin sesleri yok, şarkı sözü noktasında takdirle karşılandığına dikkat çeken Keleş, “Şimdiye kadar giden eğitim raporları içindeyken, Eğitime ve Yükseköğretime Bakış Açılığımızın ve zamanlarınındır. Kılık-Kıyafet Raporu, sivil itaatsizliğimizin ve erkeklerin kamu görevlileri yönünden kılık ve kıyafetlerin serbestliği için şu anda devam eden eylem kararımıza meşruiyet verdi. Bu ve daha iyi bir şeyi birlikte yaptık, birlikte başardık ”diye konuştu.

 

Mekânımızı sonramızlarımızı da ortaklaştırıyoruz

 

Eğitim-Bir-Sen şubelerinin çoğunun mülkiyeti kendilerine ait binaların taşınıklarını hatırlatan Keleş, “Genel Merkezimizin de kiradan kurtulmuş, hizmetlerini kaliteli bir şekilde orada hizmet sunabiliyorken hayalimizde dönüştü. Yeni hizmet binamız kaynaşmanın, birliğin sembolü olacak. Mekânlarımızla birlikte yapacağımızı da ortaklaştırıyoruz. Böyle tüzükler kavramı, disiplin, seçim ve mali durumta hükümlerimiz, mütalaalarımız ortak olacak. Yeni binamız sendikamıza, teşkilatımıza, üyelerimize ve tüm kamu görevlilerine hayırlı olsun ”dedi.

 

 

Gayretimiz ve heyecanımız artarak devam ederken

Rafet Keleş, erdemin, onun yeri her zaman insana mana ve onur ödülü asan bir değer değerinin altını çizerek, sözlerini şöyle tamamladı: “Erdemliler'in gidişini bu nezih ve mucizesi mirasa olan çıkarak onu yeni kuşaklara gittiğinden gayreti ve heyecanı içindeyiz. Gayretimiz ve heyecanımız artarak, yoğunlaşarak devam ediyor, hazır. ”