Kütahya 2 Şubesi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal'dan Şubemize Ziyaret

 

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, Genel Sekreter Prof. Dr. Atilla Batur, Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Prof. Dr. Şahmurat Arık ile birlikte Eğitim-Bir-Sen Kütahya 2 No’lu Şubesini ziyaret etti. Ziyaretçileri, Eğitim-Bir-Sen Kütahya 2 No’lu Şube Başkanımız Rafet Keleş, Başkan Yardımcıları Yusuf Alpaz, Murat Çalış, Alper Yılmaz ve Yasin Demir karşıladı.

 

 

Eğitim-Bir-Sen'in bir taraftan Türkiye'nin daha ileri demokrasiye ulaşmasına, daha güçlü bir ülke olmasına katkı verirken bir taraftan da Merhum Akif İnan'ın vizyonu doğrultusunda Doğu Türkistan, Filistin, Yemen ve yeryüzündeki tüm mazlumlar için sesini yükselttiğini ifade eden Uysal, şunları söyledi:

“Kurulduğu günden beri kararlılıkla, sabırla ve samimiyetle sürdürdüğü mücadele için Eğitim-Bir-Sen yöneticilerine ve üyelerine teşekkür ediyorum. Eğitimcilerimizin emek mücadelesinin yanı sıra, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıktığınız için de sizlere teşekkür ediyorum. 28 Şubat’ta dik durduğunuz için, Gezi provakasyonlarında ve 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminde devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca eğitim alanında gerçekleştirdiğimiz reformlara verdiğiniz destek ve katkılarınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Biz de siz kıymetli eğitimcilerimizin imkânlarını iyileştirmek için durmadan çalışıyoruz. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda üniversite çalışanlarının çalışma şartlarını düzeltmek için gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız” dedi

 

 

 

Genel Sekreter Prof. Dr. Atilla Batur ise “Türkiye’nin ve Kütahya’nın gelişimi için” akademik alanda çalışmalarını sürdürdüklerini, yeni projelerle bu süreci devam ettireceklerini kaydetti. Göreve geldikten sonra yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında da bilgi veren Genel Sekreter Batur, “sivil toplum örgütleri ile de ortak çalışmalar yürütmeyi amaçladıklarını” ve eğitimin gelişimine katkı sunmak istediklerini sözlerine ekledi.

 

 

Eğitim alanında atılan her adımın dikkatle hesaplanması, düşünülmesi ve değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Prof. Dr. Şahmurat Arık da “Türkiye'nin hedeflerini gerçekleştirme mücadelesinde en büyük güç kaynaklarının nitelikli, öz güveni yüksek, milli ve manevi değerlerle donanmış nesillerin yetişmesi” olduğunu vurguladı.  Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Arık, gayretlerinin, milli şair Mehmet Akif Ersoy’un "Asım’ın nesli" olarak ifade ettiği “tarih, medeniyet ve kültürüne sahip çıkan; bu birikimi ilim ve teknikle taclandıran bir neslin yetişmesi” yönünde olduğunu belirtti.ak ifade ettiği “tarih, medeniyet ve kültürüne sahip olduğu; bu birikimi ilim ve teknikle taclandıran bir neslin yetişmesi ”

 

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Şube Başkanımız Rafet Keleş, bugünlere kolay gelinmediğini ve bu uğurda birçok bedel ödediklerini belirterek, “Sendika olarak Üniversitemizde yeni yönetimle birlikte sağlanan huzur ortamını korumak ve geliştirmek için çaba sarf edeceğiz. Üniversite-şehir kaynaşmasına her türlü katkıyı vermeye hazırız. Dostluk ve kardeşlik anlayışını hâkim kılarak devam ettirmek için elimizden geleni ortaya koyacağız. Akademik ve idari personelimizin çalışma hayatını olumlu etkileyecek her türlü çalışmaya paydaş olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”, diyerek Rektörümüz ve ekibine görevlerinde başarılar diledi.

 

 

Ziyaret sonunda Şube Başkanı Keleş, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Genel Sekreter Prof. Dr. Atilla Batur ve Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Prof. Dr. Şahmurat Arık’a “Eğitim-Bir-Sen Tarihi, Yedi İklim ve Eğitime Bakış” kitaplarından oluşan hediyeleri takdim etti.