Kütahya 2 Şubesi

Ek gösterge çalışması tüm kamu görevlilerini kapsamalıdır

Ek gösterge ve tazminat yansıtma oranları üzerinden yapılabilecek adaletli bir yaklaşımla herkesi memnun edecek bir düzenlemenin mümkün olduğu aşikardır.

Memur için toplu sözleşmede aldığımız kazanımlar son derece kıymetli ama enflasyonist ortamda hangi kazanımı alırsanız alın, enflasyonun dizginlenemediği, piyasa istikrarının sağlanamadığı yerde aldığınız zam geride kalır. Onun için biz memurlar düşük enflasyon ve piyasa istikrarı istiyoruz. Çünkü memur ve sabit gelirliler için en iyi zam düşük enflasyon ve piyasa istikrarıdır.

Artan enflasyona karşı eşel mobil sisteminin devreye konulması gerektiğini her platformda dile getirdik, getirmeye de devam edeceğiz. Enflasyon farkının ödenmesi için altı ay beklenmesin istiyoruz. Kamu görevlilerini, çalışanları enflasyona karşı korumak için bu farkın ödeme sıklığında yeniden değerlendirme yapılmalı ve çalışanlar enflasyona ezdirilmemelidir.

Herkesin emekli maaşını ve ikramiyesini uzun vadede artıracak ve memnuniyetini kazanacak bir çerçeve için çalışıyoruz. Toplu sözleşme masasında ek göstergelerin yeniden düzenlenmesi kararı almıştık. Üçüncü toplantıya kadar Memur-Sen tarafı olarak söyleneceklerimizi aktardık. Şimdi kamu işvereninden teklif bekliyoruz. Ek gösterge düzenlemesinde amacımız herkesin memnuniyetini sağlayacak adil bir düzenlemeyi ortaya çıkarmaktır. Ek gösterge ve tazminat yansıtma oranları üzerinden yapılabilecek adaletli bir yaklaşımla herkesi memnun edecek bir düzenleme mümkündür.

Daha önce yapılan iki toplantı dışında ilgili sendikalar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında on iki ayrı komisyon toplantısı gerçekleştirildi. İstiyoruz ki 10 Mayıs’ta geneli kapsayacak şekilde bir teklif gelsin. Eksikler, aksaklıklar varsa onları da tartışarak bulalım. Onları da ifade edelim. Çünkü biz bu konuya vakıfız. Dersimizi çalıştık.